XS
SM
MD
LG
XL
Firma Adı

PSİKOLOG NE YAPAR?

Bu değerlendirmede psikoloğun çizdiği çerçevede kesinlikle gizlilik ve profesyonellik bulunmak zorundadır. Daha sonra bu bilgiler ışığında hedefler belirleyip sizinle çalışmaya başlar.

Psikolog ne yapar?

Sürecin başlamasından itibaren sizi dinleyip değerlendirir.Bu değerlendirmede psikoloğun çizdiği çerçevede kesinlikle gizlilik ve profesyonellik bulunmak zorundadır. Daha sonra bu bilgiler ışığında hedefler belirleyip sizinle çalışmaya başlar.

Asla yargılamadan objektif bir şekilde sizi dinler.

Daha iyi tanımak olayları daha iyi anlamak için size sorular sorar. Notlar alır.

Kendinizi ve sorununuzun ne olduğunu daha iyi anlamanıza ve problemi sizin çözmenize yardımcı olur.

Dini inançlarınıza, düşünce ve değerlerinize önyargısız ve hassas davranmaya çalışır.


Psikolog ne yapmaz?

Sorunlarınızı dinler, değerlendirir. Fakat sizin adınıza müdahalede bulunmaz. Çünkü hayatınızla ilgili süreçleri, detayları en iyi siz bilebilir ve değişimler için kararı siz verebilirsiniz. Sizin nasıl yaşamanız ne yapmanız yada bir kişiye nasıl davranmanız gerektiği konusunda size öğüt vermez.Bir danışmanlığa ne zaman başvurmam gerekir?

Normalden daha farklı davranmanıza yol açıyorsa.

Şiddetliyse.

Siz sorun olmadığını düşünmenize rağmen arkadaşlarınızdan aynı olumsuz şikayetleriduyuyorsanız.

Kendi kendinize yapmayacağım,düşünmeyeceğim diye defalarca söz vermenize rağmen tekrar aynı sorunları yaşıyorsanız bilimsel bir desteğe ihtiyacınız vardır.


Bu süreçte sorumluluklarım var mı?

Seanslara düzenli katılım en temel sorumluluğunuzdur. Eğer gelmenizi engelleyecek önemli bir durum varsa mutlaka bunu en az 1 gün öncesinden bildirmelisiniz.

Seanslar 50 dakikadır.

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım