XS
SM
MD
LG
XL
SİVAS İZ PSİKOLOJİ

AKADEMİK DESTEK

Her aşama bireye özgü olarak yapılmakta olup kişiye özel hedefler belirlenmektedir ve akademik destek süreci bu şekilde ilerlemektedir.

Akademik Destek

İZ’de çocuklar  bireysel özelliklerine göre ele alınmaktadır ve  mizaç tespiti yapılmaktadır. Sonrasında; yeteneklerini, motivasyonlarını ve ilgilerini maksimum düzeyde nasıl kullanabilecekleri tespit edilmektedir. Her aşama bireye özgü olarak yapılmakta olup kişiye özel hedefler belirlenmektedir ve akademik destek süreci bu şekilde ilerlemektedir. Böylece çocuğa özgü bir yaklaşımla varolan yeteneklerini maksimum düzeyde verimli halde kullanmalarını sağlamak amaçlanır. Bunların yanı sıra çocuğun yeteneklerinin açığa çıkmasında ve motivasyonunu engelleyici faktörlerin tespit edilmesi ve bu faktörlerin ortadan kaldırılması için merkezimizde aileye danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu(DEHB) İz uzmanları tarafından hieraktivite ve dikkat eksikliğinin başka nedenlerle karıştırılmaması açısından gerekli mizaç tespitleri yapmanın yanı sıra detaylı klinik gözlem ve  MOXO dikkat testi ile detaylı bir taramanın ardından çocuğa özgü progam sunulmaktadır.

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım